EEE-FN1C151UL
MFR.Part #
EEE-FN1C151UL
JLCPCB Part #
C1881513
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 16V 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 360mΩ@100kHz 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS