EEEFN1A470UR
MFR.Part #
EEEFN1A470UR
JLCPCB Part #
C494789
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35Ω@100kHz 10V 2000hrs@105℃ 47uF 90mA@100kHz ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS