EEEFN0J221V
MFR.Part #
EEEFN0J221V
JLCPCB Part #
C497572
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 220uF 240mA@100kHz 360mΩ@100kHz 6.3V ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS