EEEFN0J102P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFN0J102P
JLCPCB Part #
C494783
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 6.3V 600mA@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS