EEE-FK1V561SL
MFR.Part #
EEE-FK1V561SL
JLCPCB Part #
C1881556
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 2000hrs@105℃ 35V 560uF 80mΩ@100kHz 850mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS