EEE-FK1V470V
MFR.Part #
EEE-FK1V470V
JLCPCB Part #
C3829103
Package
SMD,D6.3xL6.4mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 35V 360mΩ@100kHz 47uF 6.3mm 6.4mm ±20% SMD,D6.3xL6.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS