EEE-FK1V271SL
MFR.Part #
EEE-FK1V271SL
JLCPCB Part #
C3829656
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 270uF 35V 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS