EEEFK1V162SV
MFR.Part #
EEEFK1V162SV
JLCPCB Part #
C542247
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8A@100kHz 1600uF 16mm 17mm 35V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS