EEEFK1V162SM
MFR.Part #
EEEFK1V162SM
JLCPCB Part #
C542239
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 1600uF 35V 5000hrs@105℃ ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS