EEE-FK1V101V
MFR.Part #
EEE-FK1V101V
JLCPCB Part #
C2166166
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 100uF 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 35V 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS