EEEFK1K680AQ
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFK1K680AQ
JLCPCB Part #
C542221
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-55℃~+105℃ 12.5mm 14mm 5000hrs@105℃ 500mA@100kHz 68uF 80V ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS