EEE-FK1K4R7V
MFR.Part #
EEE-FK1K4R7V
JLCPCB Part #
C2165795
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 3Ω@100kHz 4.7uF 40mA@100kHz 6.3mm 6.4mm 80V ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS