EEE-FK1K470V
MFR.Part #
EEE-FK1K470V
JLCPCB Part #
C2166451
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 10mm 2000hrs@105℃ 200mA@100kHz 47uF 700mΩ@100kHz 80V ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS