EEEFK1K470P
MFR.Part #
EEEFK1K470P
JLCPCB Part #
C178556
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 150mA@120Hz 47uF 5000hrs@105℃ 80V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS