EEE-FK1K470L
MFR.Part #
EEE-FK1K470L
JLCPCB Part #
C3829569
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 150mA@120Hz 2000hrs@105℃ 47uF 80V ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS