EEE-FK1K331AV
MFR.Part #
EEE-FK1K331AV
JLCPCB Part #
C2164011
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 17.1mm 170mΩ@100kHz 330uF 5000hrs@105℃ 793mA@100kHz 80V ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS