EEEFK1K330P
MFR.Part #
EEEFK1K330P
JLCPCB Part #
C128461
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 33uF 5000hrs@105℃ 80V 8mm 97.5mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS