EEEFK1K220P
MFR.Part #
EEEFK1K220P
JLCPCB Part #
C336752
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 2000hrs@105℃ 22uF 80V 8mm 97.5mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS