EEE-FK1K100V
MFR.Part #
EEE-FK1K100V
JLCPCB Part #
C2166086
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2.4Ω@100kHz 2000hrs@105℃ 6.8mm 60mA@100kHz 80V 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS