EEE-FK1J101V
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE-FK1J101V
JLCPCB Part #
C3828798
Package
SMD,D10xL10.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 100uF 10mm 2000hrs@105℃ 350mΩ@100kHz 400mA@100kHz 63V ±20% SMD,D10xL10.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS