EEE-FK1H271SV
MFR.Part #
EEE-FK1H271SV
JLCPCB Part #
C6189884
Package
SMD,D10xL10.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 10mm 180mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 270uF 435.5mA@120Hz 50V ±20% SMD,D10xL10.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS