EEE-FK1H221L
MFR.Part #
EEE-FK1H221L
JLCPCB Part #
C1881538
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 180mΩ 2000hrs@105℃ 220uF 502.5mA@120Hz 50V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS