EEEFK1H221GP
MFR.Part #
EEEFK1H221GP
JLCPCB Part #
C343913
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 2000hrs@105℃ 220uF 502.5mA@120Hz 50V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS