EEE-FK1H101GV
MFR.Part #
EEE-FK1H101GV
JLCPCB Part #
C1599106
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 100uF 340mΩ@100kHz 350mA@100kHz 5000hrs@105℃ 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS