EEEFK1H101GP
MFR.Part #
EEEFK1H101GP
JLCPCB Part #
C401720
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 100uF 2000hrs@105℃ 262.5mA@120Hz 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS