EEEFK1E560SR
MFR.Part #
EEEFK1E560SR
JLCPCB Part #
C336763
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 160mA@100kHz 2000hrs@105℃ 25V 56uF 5mm 6.1mm 700mΩ@100kHz ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS