EEEFK1E472SV
MFR.Part #
EEEFK1E472SV
JLCPCB Part #
C401718
Package
SMD,D18xL21.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.98A@120Hz 18mm 22mm 25V 4700uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D18xL21.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS