EEE-FK1E471V
MFR.Part #
EEE-FK1E471V
JLCPCB Part #
C2166231
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 2000hrs@105℃ 25V 470uF 637.5mA@120Hz 80mΩ ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS