EEEFK1E471P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFK1E471P
JLCPCB Part #
C248607
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 2000hrs@105℃ 25V 470uF 637.5mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS