EEEFK1E362SM
MFR.Part #
EEEFK1E362SM
JLCPCB Part #
C542242
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 17mm 18mm 2.06A@100kHz 25V 3600uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS