EEEFK1E270SR
MFR.Part #
EEEFK1E270SR
JLCPCB Part #
C413624
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35Ω@100kHz 2000hrs@105℃ 25V 27uF 4mm 6.1mm 90mA@100kHz ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS