EEE-FK1E221GV
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE-FK1E221GV
JLCPCB Part #
C1598995
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 160mΩ@100kHz 220uF 25V 5000hrs@105℃ 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS