EEE-FK1E151GV
MFR.Part #
EEE-FK1E151GV
JLCPCB Part #
C3829678
Package
SMD,D8xL10.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 150uF 160mΩ@100kHz 25V 5000hrs@105℃ 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS