EEEFK1C752SM
MFR.Part #
EEEFK1C752SM
JLCPCB Part #
C542253
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 18mm 2.64A@100kHz 22mm 5000hrs@105℃ 7500uF ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS