EEE-FK1C561SL
MFR.Part #
EEE-FK1C561SL
JLCPCB Part #
C1881584
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 160mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 560uF 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS