EEEFK1C471P
MFR.Part #
EEEFK1C471P
JLCPCB Part #
C79121
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 16V 450mA@120Hz 470uF 5000hrs@105℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS