EEE-FK1C471AV
MFR.Part #
EEE-FK1C471AV
JLCPCB Part #
C2163877
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 160mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 470uF 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS