EEEFK1C470UR
MFR.Part #
EEEFK1C470UR
JLCPCB Part #
C178535
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 120mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 47uF ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS