EEE-FK1C470AL
MFR.Part #
EEE-FK1C470AL
JLCPCB Part #
C1881583
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 156mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 360mΩ 47uF 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS