EEEFK1C432SV
MFR.Part #
EEEFK1C432SV
JLCPCB Part #
C542245
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8A@100kHz 16V 16mm 17mm 4300uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS