EEEFK1C182SV
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFK1C182SV
JLCPCB Part #
C542233
Package
SMD,D12.5xL13.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.1A@100kHz 12.5mm 14mm 16V 1800uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL13.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS