EEEFK1C152AQ
MFR.Part #
EEEFK1C152AQ
JLCPCB Part #
C542212
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.1A@100kHz 12.5mm 14mm 1500uF 16V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS