EEE-FK1C102SL
MFR.Part #
EEE-FK1C102SL
JLCPCB Part #
C1881565
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 1000uF 10mm 16V 2000hrs@105℃ 80mΩ@100kHz 850mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS