EEEFK1C101SR
MFR.Part #
EEEFK1C101SR
JLCPCB Part #
C336761
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 160mA@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 5mm 6.1mm 700mΩ@100kHz ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS