EEEFK1C101AP
MFR.Part #
EEEFK1C101AP
JLCPCB Part #
C336245
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 156mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS