EEE-FK1A821SV
MFR.Part #
EEE-FK1A821SV
JLCPCB Part #
C2163907
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 10V 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 600mA@100kHz 820uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS