EEEFK1A562SM
MFR.Part #
EEEFK1A562SM
JLCPCB Part #
C542236
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8A@100kHz 10V 16mm 17mm 5000hrs@105℃ 5600uF ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS