EEEFK1A471P
MFR.Part #
EEEFK1A471P
JLCPCB Part #
C178530
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 450mA@120Hz 470uF ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS