EEEFK1A330UR
MFR.Part #
EEEFK1A330UR
JLCPCB Part #
C178528
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 33uF 4mm 6.1mm 67.5mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS