EEEFK1A242SQ
MFR.Part #
EEEFK1A242SQ
JLCPCB Part #
C542228
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.1A@100kHz 10V 12.5mm 14mm 2400uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS